Увага! На даний момент наші фахівці продовжують свою роботу онлайн за попереднім записом.
ru ua
Стаття

Паніка! Як зберігати спокій незважаючи ні на що?

1990 416 763 452 108
  • Паніка – це стан, коли велика доза адреналіну охоплює весь організм.
  • У людини виникає 3 види реакції: бігти, завмерти або захищатися. Автоматично підвищується напруга у всьому тілі, м’язи приходять у тонус, збільшується тиск, людина знаходиться в стані постійної готовності до небезпеки, відчуває загрозу життю і організм мобілізується для виживання.

    Давайте спочатку поміркуємо чи дійсно погана паніка і чому її варто уникати.

    Якщо подивимося на паніку з боку фізіології, то паніка – це в першу чергу сильна тривога і страх перед майбутнім. Часто паніка супроводжується несвідомим чи свідомим страхом смерті або страхом зійти з розуму та втратити контроль над собою. Чим це шкідливо для нашого організму?

    1. при страху відбувається викид адреналіну в кров. Це добре, якщо процес переляку короткочасний. Так багато людей отримують задоволення від екстремальних захоплень. Але якщо цей стан затягується, то призводить до хронічного стану стресу через підвищеного рівня адреналіну.
    2. при тривозі – людина знаходиться в постійному хвилюванні. На фізичному рівні хвилювання – це порушення. Згадайте як ви колись хвилювалися перед іспитом. Організм в такі моменти знаходиться в високому стані напруги. Іспит закінчується в один день і хвилювання швидко йде. А якщо ви весь час живете такому стані, то перебуваєте в стані хронічного напруження. Крім того, що це впливає на оточуючих, і вони теж починають тривожитися і хвилюватися.
    3. при паніці – як правило людина втрачає контроль. У стані паніки руху і дії людини стають хаотичними і позбавленими логіки. Зазвичай люди в паніці втрачають свою індивідуальність, усвідомленість, розважливість і знаходяться під впливом “натовпу”. Іншими словами “людина перестає бути самим собою” і  нею керує колективне несвідоме.

    Підводячи підсумок, можна зробити висновок, що страх, паніка і тривога ведуть безпосередньо до того, що організм перебуває в тривалому стресі і напрузі. І як відомо, високий рівень стресу веде до ослаблення імунітету. А значить, дорога до зараження вірусом відкрита.

    Про те як керувати емоціями більш докладно тут.

    Генетика, екологія, інфекції, харчування – ці всі фактори впливають на наше фізичне здоров’я і самопочуття. А чи знаєте ви як образ думок впливає на здоров’я? Новий напрямок в медицині і психології – називається психосоматикой. Псіхосоматіка- це доведене вченими твердження, що психіка і тіло нерозривно пов’язані між собою. Це означає, що  емоції і думки також пов’язані з тілесним здоров’ям людини.

    Більш докладно про психосоматику ви можете дізнатися тут.

    Тому не можна недооцінювати такий момент, як негативне прогнозування. Іншими словами, коли ми думаємо про погане і нас долають негативні думки, мозок фокусується на цьому. Насправді, мозок не розрізняє “добре” або “погано”. Важливий тільки наш фокус уваги. Якщо ми сфокусовані на вірусі, на спалу захворюваності, боїмося захворіти і думаємо про це – значить мозок фокусується на цих думках, як на бажаній меті. Тому, варто відстежувати автоматичні думки і те про що ми думаємо.

    Як зберігати спокій і не піддаватися паніці?

    1. Практика позитивного мислення усіма відомими методами: афірмації, медитації, позитивні установки;
    2. Фізична активність і прогулянки на свіжому повітрі;
    3. Практика аналізу і усвідомлення своїх переживань і себе через симптоми власного тіла;
    4. Фільтрування та обмеження потоку негативної інформації, аж до уникнення спілкування з панікерами і негативними людьми;
    5. Збільшення кількості позитивних емоцій і вміння знаходити позитив навіть у найскладнішій ситуації.
    6. Уникнення зайвого стресу і дотримання режиму роботи і відпочинку;
    7. Наповнення організму фізичним ресурсом і вітальною енергією через здорове харчування.

    Так само важливо, пам’ятати, що в умовах карантину, вірусу, паніки та високу захворюваність не варто ігнорувати рекомендації лікарів з приводу корекції дієти і режиму дня. Тільки з огляду на все разом психологічні, біологічні та фізичні фактори можна досягти балансу і підготувати свій організм до будь-яких майбутніх складнощів.

    Здоров’я вам і гарного настрою!

    Залишилися питання після  статті? Зв’яжіться з нами, контакти тут.

Сподобалась стаття?

Схожі статті

Відео
Как бороться с психосоматикой?
Вебинар из цикла “Психология Жизни”.  Этот вебинар для тех, кто хочет больше знать о ...
Стаття
Не бійтеся майбутнього!
Найбільша складність зараз – це невідомість. Саме з неї зароджується тривога і страх про ма...
Стаття
Бережіть себе!
Зараз ми всі змушені захищатися один від одного. У період пандемії ми часто вживаємо фрази: ̶...
Стаття
Формула щастя розкрита або навіщо потрібен ще один фестиваль для жінок.
Наша команда студії психології та коучингу «Гармонія» взялася за пошук відповідей на найголовніше...