Увага! На даний момент наші фахівці продовжують свою роботу онлайн за попереднім записом.
ru ua
Стаття

Не бійтеся майбутнього!

1747 416 858 452 108

Найбільша складність зараз – це невідомість. Саме з неї зароджується тривога і страх про майбутнє.

Ці почуття сильно впливають на психоемоційний стан людини, спотворюючи сприйняття реальності. Сильні напади тривоги іноді можуть переходити в панічні атаки. Але найчастіше тривога виражається у відчутті поганого передчуття події або простіше кажучи у вигляді негативного прогнозування.

Наприклад, тривожна людина може бути впевнений, що з ним щось не так, що його попереду чекає хвороба або що в майбутньому його нічого доброго не чекає. Так тривога тісно переплітається зі страхом хвороби і страхом невідомості.

Пандемія внесла свої правки в плани на майбутнє кожного з нас. Тепер стало складно планувати не тільки майбутній рік, але навіть це літо.

Ми з вами стали свідками великих змін. І цей досвід точно змінить нас всіх, але поки не відомо як. Проблема в тому, що ніхто з нас не знає, що буде коли закінчиться карантин. Але світ точно не буде колишнім.

Швидше за все після кризи наше життя точно не повернеться на круги своя і буде новий етап. Масштабні події завжди залишають слід і впливають на всіх і кожного.

Найстрашніше, що може статися після кризи – це з’явиться багато депресій і психічних розладів. Все тому, що частина людей так і не зможуть адаптуватися до нових умов. Але вірю, що більшість з нас зможуть роздивитися в невідомості нові можливості, проявлять винахідливість і гнучкість. Настав час творчого експерименту. Зараз креативність необхідна, щоб успішно подолати всі труднощі.

Це допоможе прожити складний і незрозумілий час, а також отримати для себе максимальну користь. Що робити зі станом невідості   тут.

Ще рік тому була дуже популярна фраза: “Вийди із зони комфорту!” Зараз це м’яко кажучи не актуальне. Обставини і карантин висмикнули нас зі звичного способу життя і власної зони комфорту. І для того, щоб не впасти у зневіру і не боятися нових змін, потрібно в першу чергу навчитися позитивно мислити.

Тому, коли на порозі змін, важливо пам’ятати 3 золотих правила. І нехай вони будуть вашими конструктивними переконаннями:

1. Тільки виходячи із зони комфорту і проходячи через кризу людина може розвиватися і досягати нових висот. Інакше розвиток особистості неможливо. Становлення особистості супроводжується віковими кризами, які обов’язково повинні бути. Інакше, це буде «наздоганяти» неусвідомлено із запізненням.

2. Ніщо не вічне. Тобто будь-яка уявна нам стабільність може виявитися теж тимчасовою. Наприклад, коли молодята одружуються, вони думають, що це на все життя. Однак, за статистикою більше половини сімей розпадаються не досягнувши 10-річного ювілею.

3. Все, що не відбувається – все на краще! В будь-які зміни завжди є плюси, а не тільки мінуси. Знаходити позитив у всьому – це той навик, який найкраще допомагає впоратися з власним песимізмом.

Тримати в полі уваги позитивні переконання – це корисна навичка. І це добре допомагає, якщо рівень тривоги ще сильно невисокий. Але, якщо ваша тривога зашкалює, то одних знань і переконань вже стає мало. Значить пора переходити до дій. Знизити високий рівень тривоги вам допоможе:

1. взяття на себе відповідальності за зміни: прийняття рішення про те, які кроки вже сьогодні ви можете зробити на зустріч новому;

2. зниження тривоги в тілі за допомогою фізичних вправ, масажів і технік релаксації;

3. вчитися говорити про свою тривогу: поговоріть з близькими, друзями або психологом. Головне не тримати все в собі і не накопичувати тривогу ще більше.
Якщо  не ігноруючи свою тривогу і робити ці вправи, ви зможете привести в баланс свій емоційний стан.

Ці кроки і переконання допоможуть зменшити страх перед змінами і сміливо дивитися в майбутнє, так ви зможете впустити зміни в своє життя.

Я бажаю вам позитивних змін і процвітання!

Якщо у вас залишилися запитання, наші контакти тут.

Сподобалась стаття?

Схожі статті

Стаття
Бережіть себе!
Зараз ми всі змушені захищатися один від одного. У період пандемії ми часто вживаємо фрази: ̶...
Стаття
Паніка! Як зберігати спокій незважаючи ні на що?
Паніка – це стан, коли велика доза адреналіну охоплює весь організм. У людини виникає 3 вид...
Стаття
Формула щастя розкрита або навіщо потрібен ще один фестиваль для жінок.
Наша команда студії психології та коучингу «Гармонія» взялася за пошук відповідей на найголовніше...
Стаття
Огляд ігор, в які грають дорослі.
Насправді в житті відіграють все як діти, так і дорослі. Всім відомі настільні ігри давно є трена...