Увага! На даний момент наші фахівці продовжують свою роботу онлайн за попереднім записом.
ru ua
Стаття

Формула щастя розкрита або навіщо потрібен ще один фестиваль для жінок.

1912 416 858 452 108

Наша команда студії психології та коучингу «Гармонія» взялася за пошук відповідей на найголовніше питання нашого часу: Що таке Щастя? В результаті народився фестиваль щасливих жінок.

Наталія Колодяжна, психолог, коуч, засновник студії психології та коучингу «Гармонія», творець Фестивалю Happy Woman’s Day.

За 10 років вивчення психології і роботи практикуючим психологом і коучем, я чула тисячі життєвих історій, болів і складнощів, які допомагала трансформувати в ресурс і хеппі-енд. Але один в полі не воїн. Одна я можу допомогти одиницям або десяткам людей. Тому 5 років тому створила студію психології та коучингу «Гармонія». Так, залучаючи інших психологів, можу допомогти більшій кількості людей.

Українці – багатостраждальна нація. Нас не вчили бути щасливими. Багатьох в дитинстві вчать, як справлятися з проблемами, бути сильним, долати труднощі … Подивіться на нашу історію, поезію і т.д. Там багато горя і подолань.
У менталітеті українців переважають такі якості, як: критикувати, скаржитися, звинувачувати країну, уряд, сусіда … не важливо. Не потрібно далеко ходити, просто гортаєш стрічку в соцмережах, читаєш ЗМІ, дивишся новини на ТБ і зустрічаєш тотальне невдоволення і негатив. Все це невдоволення часто відбуваються з неусвідомленість людини і небажання брати на себе відповідальність.

Ми всі прагнемо до щастя і задоволення. Неважливо як це відбувається: свідомо чи ні, з позиції песимізму або оптимізму. Людина запрограмований самою природою хотіти бути щасливим. Ми приходимо в цей світ, щоб навчитися досягати стану щастя.

Як психолог, я хочу, щоб щасливих людей ставало в цьому світі все більше і більше. У цьому моє покликання. Допомагаючи людям у вирішенні їх проблем і життєвих завдань, я допомагаю їм відчувати себе щасливими. Як людина, я прагну до того, щоб самій навчитися бути щасливою і примножувати щастя навколо себе. А значить – формувати в своєму оточення щасливих людей. Так щастя поширюється і в світі його ставати більше.

Ідея створення жіночого фестивалю щастя народилася в травні 2019 року, коли я проходила #bbrand (тренінг Інни Буйлук по упаковці і активації Особистого Бренда).

В рамках тренінгу мені довелося шукати відповіді на безліч питань, щоб упакувати себе і свої послуги. Відповідаючи на ці питання, я сама трансформувалася і стала мислити ширше. Крім того, стало очевидним, що всі внутрішні цінності, що є в мені, я підсвідомо вкладаю в свої продукти. Тоді і спливла тема щастя і усвідомлене бажання масштабувати його в світі. У робочому зошиті тренінгу з’явилися замітки про проведення Жіночого Фестивалю про щастя.

Але я бачила проблему в тому, що тільки психологія не здатна повністю змінювати життя і бути чарівною таблеткою на шляху до щастя. У кожної людини свої потреби і свій конфлікт, який можуть допомогти вирішити фахівці суміжних професій.

Саме тому Фестиваль Happy Woman’s Day – це про масштаб, цілісність і баланс. У підсумку, ми запросили фахівців з різних сфер життя: краси, медицини, спорту, бізнесу, психології. І все це для того, щоб жінка, прийшовши на фестиваль, могла добудувати ту частину себе, яка потребує розвитку і актуалізації.

Підбираючи спікерів на Фестиваль, ми задавали їм питання про щастя. Шукали тих, хто успішний в своєму середовищі, хто виглядає цілісно і світитися зсередини. Нам важливо було, щоб спікер з кожної сфери був таким, хто навчився досягати стану щастя сам і розуміє, як він обрав сфера діяльності впливає на стан щастя людини.

Ми провели ціле дослідження і записали 30 інтерв’ю по темі: «психологія щастя». До речі, вони є у відкритому доступі на нашому каналі в ютуб і там гори корисної інформації, як змінювати своє життя тут і зараз, без особливих інвестицій. Ми підібрали 8 успішних різнобічних особистостей з різних сфер, які виступили спікерами на фестивалі. Ми запросили психологів і провели практичні майстер-класи для учасників, так як розуміємо, що теорія без практики не працює.

Я усвідомлюю, що одна не зможу нікого зробити щасливим. Я не зможу це зробити за вас самих. Але можу дати людині можливість наблизитися до свого балансу і щастя, прокачувати себе знаннями з різних сторін. Я впевнена, що ті, хто досягли успіху в своїй сфері, мають чим поділитися в розрізі досвіду і знань і можуть надихнути своїми історіями, досягати такого ж стану і ставати біля керма свого життя.

На фестивалі спікерами були, і чоловіки, і жінки. Думаю, жінкам дуже корисний чоловічий погляд і зворотний зв’язок на тему жіночого щастя. Це дає контакт з реальністю, щоб мрії про жіноче щастя не забрали нас в ілюзії.

Я рада, що можу створювати своє щастя і ділитися своїм досвідом з іншими. І якщо завдяки фестивалю ми змогли змінити життя хоча б 1 людину, то я щаслива. Хоча впевнена, що нові інсайти отримали багато. Бачила посмішки, хвилювання, здивування і свячень очі в залі.

Інну Буйлук запросила, як спікера, так як знала, що своє життя, свій успіх, і всю себе – вона створила сама. Її тренінг по упаковці Особистого Бренда проходив трохи більше місяця і за цей період я встигла дізнатися трохи її особисту історію і стрімке зростання вгору. Бачила, як вона якимось неймовірним чином з легкістю будує свій бізнес і залучає в своє життя події, не встигнувши про них промовити вголос. А девіз Інни – # діріжерсвоейжізні, який прошитий червоною ниткою в усьому її контенті, підкуповував. Цю людину хотілося бачити в числі спікерів однозначно. Знала, їй є чим поділитися з практичного боку. І я не помилилася. Її відео історія зворушила зал, так як Інна поділилася особистим. В її історії практично кожен десь дізнався себе. А доповідь була завершальним і став тією самою «вишенькою на торті».

Інна Буйлук, PR та маркетинг стратег, творець продюсерського центру для бізнесу BUILUK energy marketing.

Я давно шукала формулу щастя! І не так давно знайшла її, вивчивши та проаналізувавши стос інформації від мотиваційних спікерів, пройшовши різні тренінги з особистісного росту, я зібрала пазли в єдину картину. І переконалася, що моя формула працює. Зараз в моє життя увірвалися чудеса. Вірніше, я навчилася створювати їх своїми руками. Стою біля керма свого життя, і сама вирішую, чим наповнити свій кожен новий день.
Відразу зазначу, що впливати на кризи, війни, інтриги, скандали і все ось це я не вмію. Ну або поки не навчилася. Це, напевно, левел ап (жарт). Кризи були є і будуть завжди. Основний секрет формули – це ваш стан і ставлення до ситуацій. Уміння реагувати навіть на сумні історії з позиції дорослого і усвідомлено виходити зі складних ситуацій в ресурс.
Свого часу мені довелося виходити наверх з досить глибокої ями. Той випадок, коли досягла дна і далі або вгору, або … Тоді багато працювала над собою. Розкладала себе і своє життя на складові. Разом з психологами виявляла блоки і негативні установки, прала їх. Прощала негативних героїв своєї історії, кого-то відпустила зі свого життя. Навчилася відстоювати свої кордони, заявляти вголос про свої мрії та бажання, навчилася просити про допомогу і при цьому, залишатися сильною. Це не складові формули щастя. Це сміття! Сміття і вантаж, який ніколи не дозволить вам навіть доторкнутися до стану щастя, якщо ви не приберете його зсередини. Всі ці негативні думки, страхи, установки, образи – просто з’їдають людини. Прибрати це все з мозку означає обнулитися. Прийти в точку нуль. Цей стан дуже схоже на те, як ніби ви заново народилися і починаєте свій шлях з нуля. Я дуже добре пам’ятаю цей стан. Відчуття крил за спиною, легкість і готовність злетіти.

За роки роботи над собою я навчилася усвідомлено приймати рішення, розуміючи, що мій вибір сьогодні, це – моє завтра. Почала брати відповідальність на себе за свої рішення. Перестала нарікати на карму і звинувачувати інших у своїх негараздах. І в якийсь момент моє життя почало стрімко змінюватися в кращий бік. Я розгадала для себе всі складові формули управління своїм життям. І у мене стало виходити формувати в своєму житті події, оточення, свою діяльність … так, як я хочу.

До доповіді я підійшла з точки зору аналізу інформації. Я розклала на складові всі елементи формули щастя, які усвідомила, працюючи над собою. Уявляю свою інтерпретацію формули щастя в інфографіку. Можливо, хтось із психологів і людей, що займаються вивченням стану щастя, може доповнити цю формулу. Я буду рада. Але в моєму випадку ця формула працює саме в такому вигляді. Впевнена, формула (сукупність всіх елементів) є основою життя в усвідомленості. Більш того, якщо ігнорувати хоча б один з елементів, то формула точно працювати не буде. І якщо ви не вірите в цю формулу, то забудьте про її силі. Формула працює, якщо в неї вірити і направляти в кожен елемент свою енергію. Ах да! Жити за формулою = працювати над собою. Тобто бути щасливим – це щоденна робота. Лежачи на дивані відчувати щастя довго не вийде.
Хороша новина в тому, що слідуючи формулі, дійсно можна стати диригентом свого життя і змінити хід своєї історії в тому напрям, що вам подобається. Мені вдалося з тотального (як мені здавалося) краху, дзеркально змінити своє життя. Я більше не залежу від обставин. Тепер я сама створюю в своєму житті обставини. Похибки на кризи в країні, в світі, звичайно ж залишаються (читай вище). Так влаштований світ. Але, коли ти усвідомлено підходиш до будь-яких ситуацій, то вихід з кризи, як правило, закінчується новим витком у розвиток особистості.

ФОРМУЛА ЩАСТЯ

Все просто!
Людина, як істота розумна завжди продукує думки, слова і дії. При цьому, думки, як правило, первинні. Виходячи з того, що подумали, переходимо до слів і далі до дій.
Щоб відчувати стан щастя людині дуже важливо бути цілісним з собою і зі світом. У цілісності криється три ключові елементи: 1) самоцінність, 2) наявність цілей і хотелок, 3) цінність для інших. Коли всі три елементи присутні, то наші думки, слова і дії спрямовані саме на ці три складові. При цьому, важливий внутрішній стрижень людини, його цінності. Якщо всередині: позитив, вдячність і любов, то всі наші думки, слова, дії, спрямовані на такі ж позитивні мрії, цілі і цінності для інших.
Усвідомлюючи кожен елемент формули, і проживаючи кожну мить свого життя в усвідомленості, людина вчиться робити вибір, приймати рішення і брати на себе відповідальність за ці рішення, розуміючи, що формуючи свою сьогодні, він створює своє майбутнє. У цій точці ми стаємо біля штурвалу життя і особисто формуємо своє оточення і події в своєму житті. Так працює формула. Що всередині – то зовні!

Не можу упустити той факт, що без енергії всередині людини, формула працювати також не зможе. Куди направляємо енергію, то і отримуємо. Енергією неможливо наповнитися одного разу і назавжди. Вона приходить і йде. Тому важливо навчитися нею керувати і заповнювати її в тілі. Енергія всередині дає заряд, щоб бажати, творити, діяти і досягати. Ейнштейн сказав, що все в цьому світі є енергія. Життя і стан щастя – це в тому числі енергія.
Завдання людини навчитися управляти всіма видами енергії. Так як при зливі одного з видів енергії з’являється перекіс і втрачається баланс. Даю два слайди своєї доповіді про енергію. В яких також видно наскільки управління енергією перетинається з формулою щастя.

Відновлення енергії:
✔️ Фізична енергія відновлюється при системному ЗСЖ, відпочинку і нормальному 7-8 годинному сні.
✔️ Ментальна енергія присутня при умова наявності мрії, цілей і руху до них маленькими або великими кроками. Коли мрія є, але руху до її реалізації немає – енергія йде.
✔️ Духовна енергія – це цінність для світу, для інших людей. Кому-то важливо бути цінним в масштабних розмірах Всесвіту. А для кого-то досить бути затребуваним, як мама, дружина або друг. Важливо усвідомлювати цей факт. І якщо ви цінні хоча б кільком людям в цьому світі, то ставте собі залік і не займайтеся самоїдством в пошуках життєвого призначення. Ми всі приходимо в цей світ, щоб знайти поліпшену версію себе і бути цінним для кого-то. Кількість людей для яких є цінним має значення лише для вас самих. Якщо вам ваші масштаби ок, значить духовна енергія повинна бути в балансі.
✔️ Емоційна енергія – тут важливо вміння переходити з негативних вібрацій в позитивні. Знову-таки, це можливо з позиції усвідомленості. Нас протягом дня кидає в різні емоційні стани. І це нормально. Важливо розуміти, що негативні енергії руйнують нас зсередини. А позитивні – прискорюють на шляху до цілям. Вчіться керувати своїми емоціями. У цьому особлива сила.

Підсумувавши, все вище сказане, зазначимо, що перебувати в стан щастя перманентно – неможливо. Адже за день з нами відбувається безліч подій, на які ми не впливаємо. А управляти своїм життям – це щоденна праця і робота над собою. Але якщо цьому навику навчитися і прокачувати себе в цьому кожен день, то в життя вриваються чудеса і ваші бажання, ваше бачення щастя приходить до вас легко і швидко.

Ми бажаємо вам щастя і раді, якщо було корисно!

Наталія Колодяжна,
психолог, гештальт-терапевт. Засновник студії психології та коучингу «Гармонія».

https://harmoniya.com.ua/ua/specialists/natalja-kolodjazhnaja/

Інна Буйлук,
PR & маркетинг стратег. Засновник продюсерського центру для бізнесу BUILUK energy marketing.

https://builuk.com/

Сподобалась стаття?

Схожі статті

Відео
Психологія щасливого життя
Наша команда студії психології та коучингу «Гармонія» взялася за пошук відповідей на найголовніше...
Стаття
Не бійтеся майбутнього!
Найбільша складність зараз – це невідомість. Саме з неї зароджується тривога і страх про ма...
Стаття
Бережіть себе!
Зараз ми всі змушені захищатися один від одного. У період пандемії ми часто вживаємо фрази: ̶...
Стаття
Паніка! Як зберігати спокій незважаючи ні на що?
Паніка – це стан, коли велика доза адреналіну охоплює весь організм. У людини виникає 3 вид...