Увага! На даний момент наші фахівці продовжують свою роботу онлайн за попереднім записом.
ru ua
Стаття

Бережіть себе!

1878 416 763 452 108

Зараз ми всі змушені захищатися один від одного. У період пандемії ми часто вживаємо фрази: “Бережіть себе!” І “Залишайтеся вдома!” Для чого залишатися вдома під час карантину – це і так всім зрозуміло, а ось значить берегти себе? Хтось має на увазі берегтися від інших, а хто -то берегти від себе ….

Давайте спробуємо розібратися разом.

У нас прийнято вважати, що здоров’я – це відсутність будь-якої хвороби або захворювання. Насправді є різні види здоров’я:

* Фізичне – це біологічний стан здоров’я людини. В цьому розумінні здоров’я – це стан організму, коли всі системи організму в нормі і здатні змінюватися при контакті людини з навколишнім середовищем;

* Психічне здоров’я – це ментальне здоров’я. стан благополуччя, коли людина може повністю реалізувати свій потенціал, справлятися зі стресами і бути продуктивним.

* Емоційне здоров’я – багато в чому визначає рівень задоволеності життям і є основою благополуччя і психічного здоров’я.

Тому, є таке поняття як психо-емоційне здоров’я, яке пов’язане з психікою, емоціями і біологічним здоров’ям. Всі ці види здоров’я пов’язані між собою і впливають один на одного. А значить, від наших емоцій, думок і стресостійкості залежить наша вразливість щодо вірусу і інших захворювань.

Що робити, щоб зберігати спокій під час карантину?

1. Якщо ви занадто емоційні і схильні піддаватися паніці, то варто обмежити перегляд відео і телепередач із зведеннями жертв і хворих від коронавируса, а також стрічки соціальних мереж. Пам’ятайте, якщо ви включені в комунікаційну гру “Ах, який жах”, то паніка і страх може наростати. Тому, свідоме обмеження себе самого від новини – буде дбайливим ставленням до себе.

2. Звичайно ж важливим є дотримання всіх рекомендацій Міністерства Охорони Здоров’я. А значить, обмежити своє перебування в громадських місцях, носити захисні маски і ретельно мити руки – це теж турбота про себе в першу чергу;

3. Дотримуючись всіх рекомендації важливо бути уважним до себе, свого тіла і самопочуття. Якщо є тривожні симптоми, не роздумуючи звертайтеся до лікаря. Якщо відчуваєте, що просто тривожитеся або панікуєте, поговоріть про це з кимось. В цьому випадку допоможе, як дружня бесіда, так і бесіда з фахівцем, лікарем або психологом. Це так само буде турботою про себе коханого або коханої;

4. Самопоміч ніхто не відміняв. Подбайте про себе і своє здоров’я за допомогою фізичних вправ, медитацій і здорового харчування;

5.  Побережіть себе і думайте про хороше. Як відомо менше хворіють ті, то має позитивне мислення і схильний думати про хороше. Посміхайтеся і світ посміхнеться вам!

АЛЕ, найголовніше – це берегти себе від стресу. Тоді вашому імунітету нічого не завадить виконувати свою функцію на 100%. Стрес знімає як улюблене давно забуте хобі, так і приємне спілкування або приємне усамітнення. Це не важливо чим ви зайняті зараз під час загального карантину. Головне, щоб ви займалися тим, що вам до душі. Так ви будете в гармонії з собою і вбережете себе від негативу і стресу з ним викликаного.

 

Чому так важливо зменшити рівень стресу?
Вченими давно доведено, що високий рівень стресу послаблює імунітет, а також є причиною психосоматичних захворювань.

У кожного з нас свій нормальний рівень стресу. Стресостійкі люди мають досить високий рівень стресу, при якому їх здоров’ю нічого не загрожує. Все тому, що є поняття позитивного стресу. Тобто стрес може бути щепленням, якщо його дозувати. Однак найнебезпечніший для здоров’я – це хронічний стрес.

Причиною стресу, як правило, є емоційна напруженість, яка впливає на ендокринну систему і відбувається порушення біохімічних процесів. Дослідження встановили, що при нервовому напруженні людина набагато важче переносить вірусні захворювання, так як стрес робить імунітет ослабленим. Іншими словами, всі сили організму направляються на боротьбу зі стресом, а не на боротьбу з вірусом.

Вся справа в тому, що ми всі перебуваємо в суєті, переживаємо про щось, справляємося з виникаючими труднощами. Хтось переносить всі складнощі легко, а є люди, які дуже емоційно реагують, панікують, впадають у відчай, страх, тривогу, занепокоєння і схильні до похмурих думок. Тому стан нашого здоров’я безпосередньо залежить від наших емоцій і того, як ми ставимося до того, що викликало стрес.


Але, є і хороша новина – захисні сили організму набагато вище у позитивних і оптимістично налаштованих людей.

Пам’ятайте, що “навіть після невеликої посмішки в організмі обов’язково дохне один маленький мікроб” Ю. Нікулін.

Нам під силу кожного з нас навчитися керувати своїми емоціями. Більше інформації тут.

Тому, бажаю вам сприймати час самоізоляції як позитивний період можливостей, нових знань, самодисципліни і дбайливості по відношенню до себе та інших. Таким чином вийти з карантину ви сможте з користю для себе.

Бажаю вам ментального і фізичного здоров’я в балансі!

Якщо у вас залишилися питання, зв’яжіться будь ласка з нами: контакти

Сподобалась стаття?

Схожі статті

Стаття
Паніка! Як зберігати спокій незважаючи ні на що?
Паніка – це стан, коли велика доза адреналіну охоплює весь організм. У людини виникає 3 вид...
Стаття
Не бійтеся майбутнього!
Найбільша складність зараз – це невідомість. Саме з неї зароджується тривога і страх про ма...
Стаття
Формула щастя розкрита або навіщо потрібен ще один фестиваль для жінок.
Наша команда студії психології та коучингу «Гармонія» взялася за пошук відповідей на найголовніше...
Стаття
Огляд ігор, в які грають дорослі.
Насправді в житті відіграють все як діти, так і дорослі. Всім відомі настільні ігри давно є трена...